Results for OY3 Acheron : 11 May 2008

Name Course Category Time Position Event Points
Chris Forne Long Red Male 1:02:05 1 25.00
Carsten Joergenson Long Red Male 1:05:15 2 23.79
Alistair Cory-Wright Long Red Male 1:08:20 3 22.71
Aaron Prince Long Red Male 1:08:51 4 0.00
Jamie Stewart Long Red Male 1:10:03 5 0.00
Matt Scott Long Red Male 1:13:53 6 21.01
Michael Smithson Long Red Male 1:19:02 7 19.64
Dennis de Monchy Long Red Male 1:22:50 8 18.74
Hamish Kay Long Red Male 1:24:19 9 18.41
Andrew Johnstone Long Red Male 1:37:01 10 16.00
Alister Metherell Long Red Male 1:49:52 11 14.13
Tim Farrant Long Red Male 1:54:04 12 13.61
Steve John Long Red Male 1:54:04 12 13.61
Andrew McGowan Long Red Male 2:03:01 14 12.62
John Howard Long Red Male 2:12:28 15 11.72
Michael Plank Long Red Male 2:26:47 16 10.57
Bruce Meder Long Red Male 0:00:00 25.00
Tim Wright Long Red Male mp 10.00
Trevor Batin Long Red Male mp 10.00
Jenni Adams Long Red Female 1:35:45 1 25.00
Lara Prince Long Red Female 1:44:00 2 23.02
Greig Hamilton Medium Red Male 0:53:40 1 10.00
Conal Boland-Bristow Medium Red Male 1:03:19 2 25.00
John-Paul Lilburne Medium Red Male 1:09:01 3 22.94
Pat Bodger Medium Red Male 1:09:48 4 22.68
Simon Swaffield Medium Red Male 1:12:32 5 21.82
Andy Buchanan Medium Red Male 1:14:39 6 21.20
David Wright Medium Red Male 1:15:18 7 21.02
Dave Armstrong Medium Red Male 1:19:18 8 19.96
Robert Whitla Medium Red Male 1:22:06 9 19.28
Martin Etherington Medium Red Male 1:22:49 10 19.11
Joe Jagusch Medium Red Male 1:25:41 11 0.00
Robert Munro Medium Red Male 1:26:03 12 0.00
George Richardson Medium Red Male 1:28:44 13 17.84
Bryan Jenkins Medium Red Male 1:32:11 14 17.17
Mike Marra Medium Red Male 1:34:58 15 0.00
Greg Bristow Medium Red Male 1:36:42 16 16.37
Gordon Thrower Medium Red Male 1:38:56 17 16.00
Stuart Payne Medium Red Male 1:42:27 18 15.45
George Elliott Medium Red Male 1:51:33 19 14.19
David Wall Medium Red Male 1:55:50 20 13.67
Dave Laurie Medium Red Male 0:00:00 25.00
Gordon Smith Medium Red Male mp 10.00
Kate Pedley Medium Red Female 1:02:49 1 25.00
Emily Wall Medium Red Female 1:12:01 2 0.00
Jenni Blyleven Medium Red Female 1:18:59 3 19.88
Joy Talbot Medium Red Female 1:24:26 4 18.60
Sarah Wright Medium Red Female 1:24:36 5 18.56
Claire Heppenstall Medium Red Female 1:46:01 6 14.81
Vivienne Prince Medium Red Female mp 10.00
Carol Fowler Medium Red Female mp 10.00
Jamie Schulmeister Short Red Male 0:49:08 1 25.00
John Davies Short Red Male 1:08:09 2 18.02
David Pugh-Williams Short Red Male 1:09:50 3 17.59
Jeremy Metherell Short Red Male 1:10:03 4 0.00
Piers Maclaren Short Red Male 1:12:10 5 17.02
David Pedley Short Red Male 1:14:01 6 16.60
Aiden King Short Red Male 1:14:57 7 16.39
Ross Barnett Short Red Male 1:21:30 8 15.07
Doug Johnston Short Red Male 1:23:54 9 14.64
Richard Dove Short Red Male 1:25:37 10 10.00
Graeme Read Short Red Male 1:29:27 11 13.73
Peter Marks Short Red Male 1:44:12 12 11.79
Pete Douglas Short Red Male 1:51:55 13 10.98
Donne Medley Short Red Male mp 10.00
Jean Cory-Wright Short Red Female 0:47:02 1 10.00
Sara Wallen Short Red Female 0:57:23 2 0.00
Trish Faulkner Short Red Female 1:07:55 3 25.00
Vivien Bloor Short Red Female 1:11:22 4 23.79
Janet Jenkins Short Red Female 1:17:28 5 21.92
Heather Pugh-Williams Short Red Female 1:26:56 6 19.53
Josie Boland Short Red Female 1:30:32 7 18.75
Frances Wall Short Red Female 1:31:04 8 18.64
Selena Metherell Short Red Female 1:33:00 9 18.26
Jenny Maclaren Short Red Female 1:39:02 10 17.14
Nicola Kinzett Short Red Female 1:41:49 11 16.68
Amy Whipp-Porter Short Red Female 2:02:58 12 13.81
Sandy Porter Short Red Female 2:33:25 13 11.07
Lynne John Short Red Female 2:49:47 14 10.00
Pam Whitla Short Red Female mp 10.00
Mary Mackintosh Short Red Female mp 10.00
Alistair Richardson Orange Male 0:35:50 1 25.00
Kieran Metherell Orange Male 0:50:19 2 17.80
Ryan Batin Orange Male 0:52:13 3 17.16
Andrew Thompson Orange Male 0:53:58 4 0.00
Mark Pugh-Williams Orange Male 1:03:24 5 0.00
Pete Brailsford Orange Male 1:17:18 6 0.00
Keith Unsworth Orange Male 1:41:46 7 10.00
Robert Hall Orange Male 1:57:52 8 10.00
Berit Jensen Orange Female 1:01:39 1 0.00
Debbie Gill-Fox Orange Female 1:01:58 2 25.00
Jocelyn Thrower Orange Female 1:15:16 3 20.58
Robyn Davies Orange Female 1:34:17 4 16.43
Jenny Calder Orange Female 1:41:39 5 15.24
Sue Unsworth Orange Female 1:48:03 6 14.34
Jocelyn Douglas Orange Female 1:50:09 7 10.00
Joelle Whipp-Porter Orange Female mp 10.00
Ed Cory-Wright Yellow Male 0:20:52 1 25.00
William Richardson Yellow Male 0:22:59 2 22.70
Mitchell Gray Yellow Male 0:36:56 3 0.00
Katie Lilburne Yellow Male 1:05:42 4 0.00
Rebecca Batin Yellow Female 0:31:58 1 25.00
Janine Judson Yellow Female 0:41:27 2 19.28
Ellen Dove Yellow Female 0:44:35 3 17.93
Niamh Schulmeister Yellow Female 0:47:35 4 16.80
Nicole Dove Yellow Female 0:48:09 5 16.60
Karin Thompson Yellow Female 0:50:24 6 0.00
Sophie Harrison Yellow Female 0:52:15 7 15.30
Heather Batin Yellow Female 0:59:10 8 13.51
Jean Woodhouse Yellow Female mp 0.00
Cameron Metherell White Male 0:17:53 1 25.00
Felix Harrison White Male 0:26:58 2 16.58
Michael Dove White Male 0:38:47 3 11.53
Katie Cory-Wright White Female 0:30:04 1 25.00
Kerri Batin White Female 0:31:11 2 24.10
Kaia Joergensen White Female 1:03:13 3 11.89