Results for OY 2 Orton Bradley : 12 May 2013

Name Course Category Time Position Event Points
Chris Forne Long Red Male 0:58:13 1 25.00
Carsten Joergensen Long Red Male 1:03:40 2 0.00
Nick Smith Long Red Male 1:05:56 3 0.00
Tane Cambridge Long Red Male 1:11:05 4 0.00
Tim Farrant Long Red Male 1:26:23 5 0.00
Joshua Campbell Long Red Male 1:29:22 6 16.29
Conal Boland-Bristow Long Red Male 1:32:21 7 0.00
Callum Cleary Long Red Male 1:33:13 8 15.61
Bruce Steven Long Red Male 1:34:30 9 15.40
Peter Cleary Long Red Male 1:41:42 10 14.31
Neil Charters Long Red Male 1:42:31 11 14.20
Connor Cleary Long Red Male 1:43:13 12 14.10
Mike Harding Long Red Male 1:44:49 13 13.89
Andrew Johnstone Long Red Male 1:46:25 14 0.00
William Richardson Long Red Male 1:57:54 15 12.34
Trevor Merrifield Long Red Male 2:11:22 16 10.00
Andrew McGowan Long Red Male 2:25:07 17 0.00
Greig Hamilton Long Red Male DNS 25.00
Tim Wright Long Red Male mp 0.00
Martin Etherington Long Red Male mp 10.00
Georgia Whitla Long Red Female DNS 25.00
Alister Metherell Medium Red Male 1:01:02 1 25.00
John Howard Medium Red Male 1:01:17 2 24.90
Pat Bodger Medium Red Male 1:08:45 3 0.00
Cameron Metherell Medium Red Male 1:11:26 4 21.36
Gordon Thrower Medium Red Male 1:16:13 5 20.02
Simon Swaffield Medium Red Male 1:20:06 6 0.00
Greg Bristow Medium Red Male 1:26:43 7 0.00
George Elliott Medium Red Male 1:29:38 8 0.00
Graeme Read Medium Red Male 1:31:32 9 16.67
George Richardson Medium Red Male 1:31:52 10 16.61
Lockie Campbell Medium Red Male 1:31:54 11 16.60
Paul Davies Medium Red Male 1:45:23 12 0.00
Bryan Jenkins Medium Red Male 1:49:24 13 13.95
Edward Pilbrow Medium Red Male 2:07:44 14 10.00
David Wall Medium Red Male 2:16:29 15 11.18
Sarah Wright Medium Red Female 0:58:07 1 25.00
Emily Wall Medium Red Female 1:00:49 2 10.00
Rebecca Batin Medium Red Female 1:06:29 3 21.85
Sophie Harrison Medium Red Female 1:07:06 4 21.65
Christine Rowe Medium Red Female 1:08:40 5 0.00
Andi Fear-Ross Medium Red Female 1:20:16 6 18.10
Val Rogers Medium Red Female 1:21:49 7 17.76
Jenni Blyleven Medium Red Female 1:22:07 8 0.00
Vivien Bloor Medium Red Female 1:25:43 9 16.95
Neroli Wall Medium Red Female 1:30:31 10 0.00
Kathrin Mueller Medium Red Female 1:30:39 11 0.00
Claire Heppenstall Medium Red Female 1:31:24 12 15.90
Jan Harrison Medium Red Female 1:33:45 13 15.50
Ting Powell Medium Red Female 2:07:49 14 0.00
Heather Batin Medium Red Female 2:09:31 15 10.00
Stephen Harding Short Red Male 0:36:06 1 25.00
Owen Evans Short Red Male 0:41:11 2 21.91
Max Earnshaw Short Red Male 0:43:03 3 20.96
Andrew Aldridge Short Red Male 0:47:56 4 18.83
Dominic Cleary Short Red Male 0:50:45 5 17.78
Richard English Short Red Male 0:52:55 6 0.00
David Pugh-Williams Short Red Male 1:00:24 7 14.94
William MacManus Short Red Male 1:02:15 8 14.50
Kieran Metherell Short Red Male 1:04:50 9 0.00
Neil Egan Short Red Male 1:06:41 10 13.53
Pete Douglas Short Red Male 1:07:59 11 0.00
John Calder Short Red Male 1:20:45 12 11.18
John Davies Short Red Male 1:20:46 13 0.00
Keith Unsworth Short Red Male 1:21:40 14 11.05
Kate Cory-Wright Short Red Female 0:45:57 1 25.00
Trish Faulkner Short Red Female 0:51:14 2 0.00
Sue Cooke Short Red Female 1:00:07 3 19.11
Olivia Richards Short Red Female 1:01:32 4 0.00
Akiko Sasanuma Short Red Female 1:05:04 5 17.65
Susan Unsworth Short Red Female 1:06:52 6 0.00
Annette Campbell Short Red Female 1:06:56 7 17.16
Chrissie Williams Short Red Female 1:07:24 8 0.00
Deborah Corbett Short Red Female 1:09:20 9 16.57
Serena Pearce Short Red Female 1:13:20 10 15.66
Jocelyn Thrower Short Red Female 1:17:47 11 14.77
Heather Pugh-Williams Short Red Female 1:27:34 12 0.00
Jenny Calder Short Red Female 1:27:40 13 13.10
Melanie Brigden Short Red Female 1:30:52 14 12.64
Frances Wall Short Red Female 1:32:52 15 12.37
Anne Hunter Short Red Female 1:59:07 16 10.00
Josie Boland Short Red Female mp 10.00
Jocelyn Douglas Short Red Female mp 0.00
Oliver Egan Orange Male 0:33:06 1 25.00
Isaac Egan Orange Male 0:37:03 2 10.00
Dougal Shepherd Orange Male 0:39:43 3 20.84
Gerard Evans Orange Male 0:40:45 4 0.00
Scott Smith Orange Male 0:41:57 5 0.00
Robbie Shepherd Orange Male 0:48:54 6 16.92
Felix Harrison Orange Male 0:52:40 7 15.71
Justin Evans Orange Male 1:31:51 8 0.00
Tom Harding Orange Male mp 10.00
Marisol Hunter Orange Female 0:47:44 1 0.00
Briana Steven Orange Female 0:49:48 2 0.00
Fiona Vetcher Orange Female 0:52:07 3 25.00
Glenda Ryan Orange Female 0:58:49 4 22.15
Helen Wood Orange Female 1:06:54 5 19.48
Colette Maier Orange Female 1:17:43 6 0.00
Janet Harding Orange Female 1:37:00 7 13.43
Kerri Batin Orange Female 2:14:49 8 10.00
Linley Earnshaw Orange Female mp 10.00
Matthew Harding Yellow Male 0:27:54 1 25.00
Isaac Sasanuma-Howard Yellow Male 0:30:42 2 22.72
Jack Vetcher Yellow Male 0:44:37 3 15.63
Lorna Pairman Yellow Female 0:17:14 1 25.00
Linda Smith Yellow Female 0:28:21 2 0.00
Beth Hunter Yellow Female 0:37:05 3 0.00
Flynn Hunter Yellow Female 0:37:07 4 0.00
Rupert Shepherd White Male 0:18:31 1 25.00
Tio Sasanuma-Howard White Male 0:20:17 2 22.82
Angus Steven White Male 0:23:07 3 20.03
James Wright White Male 0:29:53 4 15.49
Aidan Evans White Male 0:51:15 5 0.00
Kaia Joergensen White Female 0:16:27 1 0.00
Anna Wright White Female 0:31:17 2 0.00
Alice Egan White Female 0:32:30 3 25.00
Torun Joergensen White Female 0:35:58 4 0.00
Maria Evans White Female 0:49:42 5 0.00