Results for OY 1 Orton Bradley : 02 Mar 2014

Name Course Category Time Position Event Points
Chris Forne Long Red Male 1:01:51 1 25.00
Matt Scott Long Red Male 1:08:14 2 22.66
Tane Cambridge Long Red Male 1:10:51 3 21.82
Greig Hamilton Long Red Male 1:14:12 4 20.84
Alistair Cory-Wright Long Red Male 1:16:18 5 20.27
Connor Cleary Long Red Male 1:32:45 6 16.67
Stephen Harding Long Red Male 1:35:53 7 16.13
Mike Harding Long Red Male 1:37:07 8 15.92
William Richardson Long Red Male 1:48:57 9 14.19
Peter Cleary Long Red Male 1:53:53 10 13.58
Matt van der Peet Long Red Male 1:57:42 11 13.14
Robert Monro Long Red Male 2:21:14 12 0.00
Martin Etherington Long Red Male 2:28:19 13 10.43
Stuart Payne Long Red Male 2:28:59 14 0.00
Michael Baughen Long Red Male 2:29:51 15 0.00
Tim Wright Long Red Male 0:00:00 25.00
Nick Smith Long Red Male mp 10.00
Richard English Long Red Male mp 10.00
Jana Monro Long Red Female 2:06:20 1 25.00
Val Rogers Long Red Female 2:29:59 2 21.06
Emma Davies Long Red Female 2:38:14 3 0.00
Alister Metherell Medium Red Male 1:07:35 1 25.00
Max Earnshaw Medium Red Male 1:11:43 2 23.56
George Richardson Medium Red Male 1:20:18 3 21.04
Dominic Cleary Medium Red Male 1:23:06 4 20.33
Gordon Thrower Medium Red Male 1:23:48 5 20.16
Andrew Aldridge Medium Red Male 1:24:56 6 0.00
Graeme Read Medium Red Male 1:29:20 7 18.91
Robert Whitla Medium Red Male 2:03:45 8 0.00
Pete Douglas Medium Red Male 2:14:48 9 12.53
Alexander van der Peet Medium Red Male 2:59:34 10 0.00
John Howard Medium Red Male mp 10.00
David Wall Medium Red Male mp 10.00
Lara Prince Medium Red Female 1:00:31 1 25.00
Emily Wall Medium Red Female 1:05:27 2 23.12
Julia Fettes Medium Red Female 1:13:13 3 0.00
Jean Cory-Wright Medium Red Female 1:13:53 4 20.48
Linley Earnshaw Medium Red Female 1:25:57 5 17.60
Claire Heppenstall Medium Red Female 1:45:12 6 14.38
Vivien Bloor Medium Red Female 1:49:59 7 13.76
Deborah Corbett Medium Red Female 2:02:04 8 0.00
Sarah Wright Medium Red Female 0:00:00 25.00
Owen Evans Short Red Male 0:45:51 1 25.00
Oliver Egan Short Red Male 0:51:13 2 22.38
Richard Smith Short Red Male 1:02:47 3 18.26
John Calder Short Red Male 1:05:36 4 17.47
Keith Unsworth Short Red Male 1:34:34 5 12.12
Tony van der Peet Short Red Male 1:44:56 6 10.92
Dominic Evans Short Red Male mp 0.00
Sue Cooke Short Red Female 1:00:23 1 25.00
Akiko Sasanuma Short Red Female 1:02:27 2 24.17
Trish Faulkner Short Red Female 1:02:46 3 24.05
Susan Unsworth Short Red Female 1:10:58 4 21.27
Pat McIntosh Short Red Female 1:16:49 5 0.00
Chrissie Williams Short Red Female 1:20:56 6 0.00
Jocelyn Thrower Short Red Female 1:23:25 7 18.10
Jenny Calder Short Red Female 1:25:06 8 17.74
Frances Wall Short Red Female 1:27:05 9 17.33
Serena Pearce Short Red Female 1:29:10 10 16.93
Melanie Brigden Short Red Female 1:45:49 11 14.27
Jocelyn Douglas Short Red Female 2:07:52 12 11.81
Anne Hunter Short Red Female mp 10.00
Tom Harding Orange Male 0:40:49 1 25.00
Dougal Shepherd Orange Male 0:41:12 2 24.77
Isaac Egan Orange Male 0:48:39 3 20.97
Robbie Shepherd Orange Male 1:09:47 4 14.62
Matthew van der Peet Orange Male 1:34:46 5 10.77
Grace Evans Orange Female 0:57:16 1 0.00
Helen Wood Orange Female 1:00:31 2 25.00
Fiona Vetcher Orange Female 1:37:54 3 15.45
Linda Smith Orange Female mp 10.00
Matthew Harding Yellow Male 0:27:30 1 25.00
Rupert Shepherd Yellow Male 0:32:57 2 20.86
Justin Evans Yellow Male 0:37:40 3 0.00
Isaac Howard Yellow Male 0:45:18 4 15.18
Sally Lochhead Yellow Female 1:03:20 1 0.00
James Wright White Male 0:32:20 1 25.00
Tio Howard White Male 0:42:15 2 19.13
Aidan Evans White Male 0:47:03 3 0.00
Jack Vetcher White Male mp 10.00
Alice Egan White Female 0:20:07 1 25.00
Maria Evans White Female 0:39:39 2 12.68