Results for OY4 Woodend : 13 Jul 2008

Name Course Category Time Position Event Points
Andrew Johnstone Long Red Male 0:56:03 1 25.00
Carsten Joergenson Long Red Male 0:56:33 2 24.78
Alistair Cory-Wright Long Red Male 0:57:58 3 24.17
Matt Scott Long Red Male 0:58:19 4 24.03
Greg Campbell Long Red Male 1:03:57 5 21.91
Tim Wright Long Red Male 1:08:05 6 20.58
Steve Foote Long Red Male 1:10:32 7 19.87
Greig Hamilton Long Red Male 1:11:39 8 19.56
John Howard Long Red Male 1:15:08 9 18.65
Alister Metherell Long Red Male 1:21:11 10 17.26
Hamish Kay Long Red Male 1:27:49 11 15.96
Bruce Meder Long Red Male 1:31:32 12 15.31
Andrew McGowan Long Red Male 1:32:22 13 15.17
Trev Merrifield Long Red Male 2:00:00 14 11.68
Michael Plank Long Red Male 2:03:17 15 11.37
Trevor Batin Long Red Male 2:09:56 16 10.78
Ian Edmond Long Red Male mp 10.00
Michael Smithson Long Red Male 0:00:00 25.00
Dennis de Monchy Long Red Male mp 10.00
Tim Farrant Long Red Male mp 10.00
Gordon Smith Long Red Male mp 10.00
Jenni Adams Long Red Female 1:14:16 1 25.00
Lara Prince Long Red Female 1:20:41 2 23.01
Clare McLennan Long Red Female 2:00:02 3 0.00
Conal Boland-Bristow Medium Red Male 0:50:31 1 25.00
Pat Bodger Medium Red Male 0:57:06 2 22.12
Simon Swaffield Medium Red Male 1:07:19 3 18.76
Dave Armstrong Medium Red Male 1:10:22 4 17.95
Dave Laurie Medium Red Male 1:11:32 5 17.65
Ian Harrison Medium Red Male 1:21:00 6 0.00
William MacManus Medium Red Male 1:23:18 7 15.16
Mike Blyleven Medium Red Male 1:25:00 8 14.86
Martin Etherington Medium Red Male 1:25:50 9 14.71
Bryan Jenkins Medium Red Male 1:28:25 10 14.28
George Richardson Medium Red Male 1:55:22 11 10.95
Stuart Payne Medium Red Male 0:00:00 25.00
David Wright Medium Red Male mp 10.00
Greg Bristow Medium Red Male mp 10.00
Richard English Medium Red Male mp 10.00
Gordon Thrower Medium Red Male mp 10.00
Jan Harrison Medium Red Female 0:59:53 1 25.00
Kate Pedley Medium Red Female 1:05:50 2 22.74
Linley Earnshaw Medium Red Female 1:05:59 3 22.69
Jean Cory-Wright Medium Red Female 1:07:34 4 22.16
Joy Talbot Medium Red Female 1:11:04 5 21.07
Jenni Blyleven Medium Red Female 1:11:14 6 21.02
Melanie Foote Medium Red Female 1:20:06 7 18.69
Lisa Pilkington Medium Red Female 1:38:22 8 15.22
Nora Audra Medium Red Female 1:49:03 9 0.00
Carol Fowler Medium Red Female 1:49:07 10 13.72
Sarah Sinton Medium Red Female 2:03:05 11 12.16
Nicola Kinzett Medium Red Female 2:11:50 12 10.00
Callum Armstrong Short Red Male 0:37:57 1 0.00
David Pedley Short Red Male 0:46:45 2 25.00
Peter Marks Short Red Male 0:47:24 3 24.66
Graeme Read Short Red Male 0:47:38 4 24.54
Richard Hensby Short Red Male 0:53:26 5 21.87
Donne Medley Short Red Male 0:54:30 6 21.44
Piers Maclaren Short Red Male 1:09:15 7 16.88
David Pugh-Williams Short Red Male mp 10.00
Selena Metherell Short Red Female 0:39:22 1 25.00
Penny Wright Short Red Female 0:43:25 2 22.67
Vivien Bloor Short Red Female 0:52:01 3 18.92
Val Rogers Short Red Female 0:57:46 4 17.04
Chrissie Williams Short Red Female 0:59:30 5 16.54
Josie Boland Short Red Female 1:05:38 6 14.99
Susan McGowan Short Red Female 1:09:02 7 14.26
Janet Jenkins Short Red Female 1:10:32 8 13.95
Frances Wall Short Red Female 1:14:05 9 13.28
Heather Pugh-Williams Short Red Female 1:14:58 10 13.13
Akiko Sasanuma Short Red Female 1:18:26 11 12.55
Nicky Bodger Short Red Female 1:27:21 12 0.00
Mary Mackintosh Short Red Female 1:47:11 13 10.00
Sandy Porter Short Red Female 2:06:24 14 10.00
Jenny Maclaren Short Red Female mp 10.00
Alistair Richardson Orange Male 0:39:24 1 25.00
Ryan Batin Orange Male 0:52:07 2 18.90
Richard Dove Orange Male 1:00:35 3 16.26
Kieran Metherell Orange Male 1:07:45 4 14.54
Eugene Campbell Orange Male 1:10:01 5 14.07
Joshua Blyleven Orange Male 1:12:11 6 13.65
Jacob Lapworth Orange Male 1:15:39 7 13.02
Robert Hall Orange Male 1:22:43 8 11.91
Jaap Overtoom Orange Male 1:25:12 9 0.00
Keith Unsworth Orange Male 1:42:02 10 10.00
Jocelyn Thrower Orange Female 1:13:39 1 25.00
Lucy Eaton Orange Female 1:35:35 2 19.26
Kate Hewitt Orange Female 1:38:51 3 18.63
Lisa McArthur Orange Female 1:45:29 4 0.00
Sue Unsworth Orange Female 1:49:09 5 16.87
Fiona Rynne Orange Female 2:23:28 6 0.00
Lorna Rynne Orange Female 2:25:34 7 0.00
Heather Batin Orange Female mp 10.00
Annette Campbell Orange Female mp 10.00
Anne Hunter Orange Female mp 10.00
Ed Cory-Wright Yellow Male 0:18:46 1 25.00
William Richardson Yellow Male 0:23:50 2 19.69
Max Earnshaw Yellow Male 0:23:54 3 19.63
Aaron Blyleven Yellow Male 0:24:47 4 18.93
Keith Morgan Yellow Male 0:33:25 5 14.04
Trevor Knopp Yellow Male 0:45:01 6 0.00
Rebecca Batin Yellow Female 0:22:13 1 25.00
Sophie Harrison Yellow Female 0:28:21 2 19.59
Janine Judson Yellow Female 0:29:55 3 18.57
Ellen Dove Yellow Female 0:30:12 4 18.39
Nicole Dove Yellow Female 0:35:17 5 15.74
Anna Morgan Yellow Female 0:36:12 6 15.34
Cameron Metherell White Male 0:13:22 1 25.00
Felix Harrison White Male 0:18:24 2 18.16
Michael Dove White Male 0:19:53 3 16.81
Isaac Howard White Male 0:23:21 4 14.31
Stefan Hall White Male 0:25:27 5 13.13
Zac Knopp White Male 0:30:57 6 0.00
Katie Cory-Wright White Female 0:22:35 1 25.00
Kerri Batin White Female 0:23:35 2 23.94
Lauren Eaton White Female 0:26:39 3 0.00
Bianca Hall White Female 0:32:09 4 17.56
Genevieve Eaton White Female 0:33:53 5 16.66
Kaia Joergensen White Female 0:52:00 6 10.86